Mevlana unları NURTAŞ TARIM SANAYİ TİC. AŞ. Mamülüdür..           Ürünlerimiz dünya standartlarında olup ülkemizin en kaliteli buğdaylarından üretilmektedir.                                        Mevlana unları NURTAŞ TARIM SANAYİ TİC. AŞ. Mamülüdür..           Ürünlerimiz dünya standartlarında olup ülkemizin en kaliteli buğdaylarından üretilmektedir.

Ana Sayfa
Üretim
Ürünler
Firma
Belgeler
Bölge Müd.
Laboratuvar
Linkler
Faydalı Bilgiler
İnsan Kaynakları
İletişim


      
      
     NURTAŞ TARIM
      SANAYİ TİC AŞ.  

  Konya asfaltı 2.km.
  Cihanbeyli/KONYA 
  TEL::0332 673 42 93

  FAX:0332 673 42 98

HAMMADDE VE ÜRÜN ANALİZİ

                 Hammadde üzerinde fiziksel olarak öncelikle nem,bin dane,yabancı madde,hektolitre gibi analizler yapılır.Hasat öncesi oluşması muhtemel olan süne, rastık, pas gibi hastalıklar ve tane üzerindeki zararlar tespit edilir.
                Depolardaki saklama koşullarında oluşabilecek buğday biti,küflenme,kızışma,kötü koku gibi kriterlerde incelenerek yeterli fiziksel özelliklere sahip numuneler değirmene gönderilir.
               Öğütülerek buğday unu haline getirilen numuneler protein ve kalite miktarının belirlenmesi için gluten index ve sedimentasyon testlerinden geçererek enzim aktivitesi ölçümü için Falling Number testlerine tabi tutlurlar.
              Yapılan bu analizler sonucunda istenen kalitede üretim yapmak için uygulamaya geçilir.
               Uygulamada istenilen ürün çeşidine göre hangi buğdayların kullanılacağı,katkı ve enzim desteğinin gerekip gerekmediği,kaç randıman un çekileceği ,ne kadar su verilmesi gerektiği,yoğurma ve fermentasyon şartları ve süresi belirlenir.

copyright © Nurtaş AŞ.2009                                                                                   desing by MF